Ultrafiltrasyon Sistemleri

Ultrafiltrasyon Sistemleri

Ultrafiltrasyon Sistemleri, suyun çeşitli kriterler doğrultusunda ölçülerek yarı geçirgen filtreler yardımıyla arındırılması işlemidir. Bu kriterler genellikle bulanıklık, basınç ve kuvvettir. Geliştirilmiş Ultrafiltrasyon Sistemleri ile teknolojide kullanılan sistem, suda çözünüp ya da çözünmemiş halde bulunan maddelerin temizlenmesini sağlıyor.

Geleneksel su arıtma sistemlerinden ayrılan birçok özelliği sayesinde kaliteli suyun her alanda ulaşılabilir olması mümkün olmaktadır. Birçok aşamadan geçirilerek temiz suya ulaşılan birçok alanda birincil sistem olarak kullanılmasının yanı sıra, ikinci aşamada yer alan eleme ve yüzdürme gibi kısımlara da kolay entegre edilebilir bir sistemdir.

Ultrafiltrasyon Sistemi Nedir?

Her su türünde bulunan bazı kimyasal nitelikler, diğer su arıtma sistemlerinde zarar görmekte ve kaliteli suya erişme olasılığı da düşmektedir. Ultrafiltrasyon sisteminde ise basınç ve kuvvet parametrelerinin kullanılması sudaki en küçük moleküllerin ayrıştırılmasını sağlıyor. Suya mikroskobik müdahalelerin güç olduğu sistemlerde, Ultrafiltrasyon sistemi ile suyun en küçük parçacıklarından ayrılması mümkün olmaktadır.

Steril suya erişmek sıradan su arıtma cihazları ile çok mümkün olmamaktadır. Doğal yöntemlerle geliştirilmiş olan ters ozmoz teknolojisinden farklılıkları bulunan bir sistem olarak en küçük parçacıkları dahil filtreleyerek saf suya ulaşmayı mümkün kılar.

Ultrafiltrasyon Su Arıtma

Mekanik çalışma sistemi ile sağlıklı içme suyu elde etmeyi kolaylaştıran Ultrafiltrasyon su arıtma, membran teknolojisi ile gelişmiş arıtma sistemlerinin yaygın bir biçimde kullanılmasını sağlıyor. Sudaki katı maddelerin ayrıştırılmasında etkili bir sistem olduğu için öncelikli olarak bilinçli tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

Suyun sertliğine neden olan çeşitli kimyasal ve molekülleri faydalı bileşenlere zarar vermeden arıtmak için ideal teknolojilerden biri Ultrafiltrasyon su arıtma cihazlarıdır. Kolay kullanımı ve ekonomik yönleri sayesinde kalite su kullanımında sürekliliği sağlamak için en doğru tercihlerden biri niteliğindedir.

Ultrafiltrasyon Sistemi Özellikleri

Su arıtma cihazlarından beklenen yüksek performansı kullanıcılarına sunan ultrafiltrasyon sisteminin öne çıkan başlıca özellikleri arasında askıdaki katı maddelerin ayrıştırılmasını sağlamaktır. Su içerisinde bulunan çeşitli partikülleri 0,02 por çapı mikronu ile artıma işlemini gerçekleştirmektedir.

İçme suyunda özellikle gözle görülmesi zor olan virüs ve bakterilerin bu sistem sayesinde uzaklaştığını bilmek kullanıcıların gönül rahatlığı ile su kullanımlarını sağlıyor. Suyun en üst düzeyde arıtıldığından emin olmak isteyenler için en uygun teknolojilerden birine sahip olması avantajları ile bilinen bir sistem olmasına neden oluyor.

Ultrafiltrasyon Kullanım Alanları

İnsan yaşamının sürekliliği için önemli olan su kaynaklarını verimli ve faydalı hale getirmek için çeşitli teknolojiler kurtarıcı özelliklerde oluyor. Bu teknolojilerden biri olan Ultrafiltrasyon sistemi kullanım alanı her geçen gün daha da genişleyen bir alana sahiptir.

Özellikle içme suyunun temin edilmesinde ve atık suyun kullanıma geri kazandırılması aşamalarında sağladığı faydalar ile diğer su arıtma sistemlerini geride bıraktırıyor. Ultrafiltrasyon kullanım alanları yaygın olarak şu şekildedir:

  • Deniz suyunun arıtılmasında,
  • Nehir ve göl sularının arıtılmasında,
  • Atık suların geri kazandırılmasında,
  • Gıda sektöründe,
  • İçme suyu üretim tesislerinde,
  • Tuzlu su kaynaklarının arıtılmasında ve
  • Ters ozmoz sistemlerinin ön filtrasyon alanlarında kullanılmaktadır.

 

Ultrafiltrasyon Sistemi Avantajları

Su arıtma sistemleri içerisinde 0,02 por çapı ile en düşük verilere sahip olan Ultrafiltrasyon sistemi daha pek çok avantajı kullanıcılarına sunuyor. Membran modüller ile donatılmış filtreleme sistemlerinin uzun süre dayanıklılık göstermesi ise kullanım sırasında ekonomik boyut kazanmasına imkân veriyor.

Kullanıcıların arıttıkların suyun bakteri ve virüslerden temizlendiğinden emin olmaları mümkündür. Gelişmiş teknolojisi sayesinde su arıtma işleminde yüksek verimlilik elde edilmesi söz konusudur. Çok yer kaplamayan tasarımı sayesinde, dikey konumlandırılan Ultrafiltrasyon su arıtma sistemleri yerden ve bütçeden tasarruf edilmesine katkı sağlıyor.

Ultrafiltrasyon Sistemi Fiyatı

Sağlıklı yaşam için önemli bir yere sahip olan suya filtrelenmiş olarak sahip olmanın bedeli ultrafiltrasyon sistemi fiyatı ile oldukça ekonomik ve kullanıcı dostu niteliktedir.

İş yerlerinde artık önemli bir zorunluluk halini alan su arıtma cihazlarında sıradan sistemlere yüksek ücretler ödemek yerine, faydalı bir teknolojiye sahip su arıtma cihazları tercih edilmelidir. Böylece sevdiklerini önemseyen ve onlar için önemli bir sisteme imza atmak isteyenler için ultrafiltrasyon sisteminin fiyatı oldukça ekonomiktir.

Ultrafiltrasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Çalışma sistemini diğer su arıtıcılardan üstün kılan en önemli özelliği membran filtrelere sahip olan ultrafiltrasyon sistem, suyun başınç, kuvvet ve bulanıklık değerleri ölçütünde arındırılması sistemine dayalı olarak çalışmaktadır. Endüstriyel alanlar için tasarlanmış olan su arıtma cihazları, tatlı ve tuzlu kaynak sularının ideal verimlilikte filtre edilmesini sağlıyor.

Özellikle iş yerlerinde kullanım için uygun olan su arıtma sistemlerinin su içerisindeki tüm maddeleri arıtır pozisyonda olmaları kullanıcıların içme suyu kullanırken tereddütte kalmalarına neden oluyor.

Sağlıklı ve kaliteli bir sudan söz edebilmek için su içerisindeki yararlı minerallerin muhafaza edilerek arıtılmasından bahsedilmelidir. Aksi halde sadece susuzluğu giderecek faydasız sulara ulaşmak söz konusu olacaktır. Suyun değerini ve önemini bilenler için üzerinde durulması gereken bir detay olarak mutlaka faydalı sistemlere öncelik verilmelidir.

Sizlere daha detaylı hizmet ve fiyat bilgisi verebilmemiz adına 0216 661 00 77 – 0532 558 63 09 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.Ara

×