Aktif Karbon Filtrasyon Sistemleri

Aktif Karbon Filtrasyon Sistemleri

Aktif karbon filtrasyon sistemleri, sudaki bulunmaması gerekli olan zararlı maddelerin gelişmiş bir sistem çerçevesinde arıtılmasını sağlıyor. İçme suyu olarak iş yerlerinde kullanılan şebeke suyu yerine çoğunlukla su arıtma cihazları tercih ediliyor.

Hem suyu sağlıklı kıvama getirmesi hem de kaliteli özelliğe kavuşmasında su arıtıcı sistemlerin önem büyüktür. Tam otomatik donanıma sahip teknolojisi sayesinde kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan suyun filtreleme işlemini kendiliğinden gerçekleştirmektedir.

Aktif Karbon Filtrasyon Sistemi Nedir?

Su arıtma cihazlarının yüksek performans sergilemesi için çeşitli filtrasyon sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemlerden iri olan aktif karbon filtreler, sudaki organik kimyasalların sudan sağlıklı bir şekilde arınmasına aracılık ediyor.

Suyun kullanım alanı insan yaşamının olduğu her yerde yadsınamaz gerçeklerden biridir. Kaliteli ve lezzetli içme suyu her bireyin hakkı iken, bu hakka bireyler su arıtma cihazları ile iş yerlerinde ulaşabiliyor. Suyun doğal yapısında bulunan ve genellikle şebeke sularında dikkat çeken kötü koku ve tat gibi özelliklerin ortadan kalkması için arıtma sistemleri en ideal yöntemler arasındadır.

Aktif Karbon Filtre

Sıvı maddelerin arıtılması gereken durumlarda kullanıma uygun olan aktif karbon filtre, sahip olduğu sistemi ve donanımı sayesinde istenmeyen maddelerden suyun arındırılmasına katkı sağlıyor. Hidrojen sülfür ve klor gibi bileşenlere karşı hassas özellikte olan karbon filtreler suyun arıtılması için devreye girerek sağlıklı suya erişmeyi kolaylaştırmaktadır.

Teknik olarak fiziki arıtma görevini üstlenmiş olan aktif karbon filtreler, su arıtma sistemlerinin yararlı ve avantajlı olmasındaki en büyük etkenler arasında yer alıyor. Tat ve koku bakımından bulanık ve kötü kokan şebeke suları şişe sularına ya da arıtıcı almaya yöneltmektedir. Süreklilik ve düşük maliyet açısından çoğu kullanıcıya su artma cihazları daha cazip geldiği için kullanıcı kitlesi her geçen gün genişliyor.

Su arıtma cihazı kullanıcısı olarak bilinçli olmak ve kullanılan filtre sisteminin de bir ömrünün olduğunu bilerek düzenli aralıklarla değişim yapmak oldukça önemlidir.

Aktif Karbon Filtre Su Arıtma

Sudaki katı özellikte olan kum, toz ve çeşitli partiküllerin fiziki olarak temizlenmesini sağlayan aktif karbon filtre, su arıtma teknolojilerinde sıkça yararlanılan filtrasyon sistemleri arasında yer alıyor. Suyun olması gereken değerlere ulaşmasını sağlayan su arıtıcılar, iş yerlerinde musluktan akan temiz suyun sürekli hale gelmesini sağlıyor.

Gözenekli yapısı sayesinde suyun akışı sırasında kötü kokuya ve tada neden olan maddelerin doğal olarak arıtılmasını sağlıyor. Su arıtma cihazlarında bu filtrelerin kullanılmasındaki en önemli faktörlerden biri de karbon filtrelerin yüzey alanının geniş olmasıdır.

Aktif Karbon Filtre Ömrü

Su arıtma sistemleri çeşitli filtrasyon teknolojileri ile suyun istenilen özellikte olmasını sağlıyor. Belirli bir ömre ve dayanıklılığa sahip olan aktif karbon filtrelerinde düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Değiştirilmemesi halinde filtreleme işlevini yerine getiremeyen filtreler, suyun sıradan ve kalitesiz olarak kullanılmasına neden olur.

Aktif karbon filtre ömrü ise 6 ay ile 1 yıl arasında değişkenlik gösteriyor. En geç 1 yıl içerisinde değiştirilmesi sayesinde su arıtma cihazlarının da ömrünü uzatmak ve her daim kaliteli su kullanmak söz konusu olur.

Aktif Karbon Hava Filtresi

Suyun sağlıklı kalmasını sağlamak adına kullanılan su arıtma sistemlerindeki aktif karbon hava filtreleri sudaki istenmeyen maddelerin arıtılması işlevini görüyor. Hava ile temas halinde olan suyun mineral bakımından daha zengin olması sebebiyle aktif karbon hava filtresi birçok açıdan fayda sağlamaktadır.

İnsan yaşamı için büyük öneme sahip su ve hava gibi gereksinimlerin temiz ve sağlıklı olarak elde edilmesi için çeşitli filtrasyon sistemlerine ihtiyaç duyuluyor.

Aktif Karbon Filtre Kullanım Alanları

Su arıtma sektörünün nabzını tutan aktif karbon filtre sistemleri birçok alanda kullanılmaktadır.

  • Endüstriyel atık suların arıtılmasında
  • Nehir sularının arıtılmasında
  • Kuyu suyu arıtılmasında
  • Gıda sektöründe
  • Meşrubat sektöründe

 

Aktif Karbon Filtre Fiyatları

Evinde ya da iş yerinde aktif karbon filtreye sahip arıtıcı kullananlar fiyatları da merak ediyor ve araştırıyor. Belirli bir süre kullanımdan sonra filtreleme kalitesi düşen ve değiştirilmesi gereken filtreler bütçe dostu aralıklara sahiptir.

Suyun güvenilir kalitede olduğundan emin olmak için firmaların önerdiği değişim sürelerine dikkat etmek bilinçli tüketici olmanın başlıca gereklilikleri arasında yer alıyor. Aktif karbon filtrenin değiştirilmemesi ile tasarruf yapıldığı zannedilebilir ancak uzun vadede açacağı sorunlar su arıtma cihazlarının ömrünü kısaltmaktadır.

Aktif Karbon Filtre Nasıl Çalışır?

Çalıma sistemi oldukça basit olup, gözenekli tasarımı sayesinde aktif karbon filtreli su arıtma cihazları suyun içeriğinde bulunan tüm zararlı maddelerin en iyi şekilde arıtılması üzerine kuruludur. Tam otomatik sisteme sahip olduğu için kurulum sonrasında hiçbir müdahale olmaksızın ideal biçimde çalışmaya devam eder.

Klorlu ve kireçli suların yumuşaklığını istenen düzeye getirmek için ihtiyaç duyulan aktif karbon filtresi, absorpdisyon teknolojisine sahip olması ile sudaki maddelerin miktarlarını da belirleyici özelliğe sahiptir.

Sizlere daha detaylı hizmet ve fiyat bilgisi verebilmemiz adına 0216 661 00 77 – 0532 558 63 09 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.Ara

×