Kum Filtrasyon Sistemleri

Kum Filtrasyon Sistemleri

Su içeriğinde bulunan ve katı haldeki maddelerin arıtılması için kum filtrasyon sistemleri kullanılıyor. Su arıtma teknolojilerinin geldiği son nokta da suyun yapısına uygun filtreleme sistemi kullanılmasına izin vermesi birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

Suyun tadının ve kokusunun kötü olmasına neden olan kum gibi atıkların sağlığa elverişli şekilde arıtılması için kaliteli su arıtıcılar tercih edilmelidir. Genellikle endüstriyel alanlarda tercih edilen kum filtrasyon sistemi tanecik halinde bulunan ve çözünmesi güç olan maddeler için tercih ediliyor.

Kum Filtrasyon Sistemi Nedir?

İçme ve kullanma sularının içerisinde bulunan askıdaki katı maddelerin temizlenmesi için kum filtrasyon sistemi kullanılan teknolojiler arasında yer alıyor. Quartz katmanları ile zenginleştirilmiş olan filtre sistemi suyun ideal biçimde arıtılmasına katkı sağlamakta ve içme suyu başta olmak üzere kaliteli suya erişmek mümkün hale gelmektedir.

Herhangi kimyasala gerek duymadan kum filtreleri ile su arıtımını gerçekleştiren sistem son derece sağlıklı ve iş yeri su arıtma sistemleri için uygun niteliktedir. Farklı özelliklere sahip kum malzemeden yapılmış kum filtrasyon sistemi suyun içerisindeki tüm katı parçacıkların süzülmesini ve berrak bir su elde edilmesini sağlıyor.

Kum Filtrasyon Kullanım Alanları

Su arıtma alanında gösterdiği performans birçok alanda kum filtrasyon sistemleri tercih edilmesini kaçınılmaz kılıyor. Endüstri üretim sektöründeki birçok firma temiz suyu temin etmek adına donanımlı su arıtma sistemlerinde kum filtreleme teknolojisini kullanıyor. Bu kapsamda diğer kum filtrasyon kullanım alanları şu şekildedir:

  • Gıda üretim endüstrisinde,
  • Kimya endüstrisinde,
  • İlaç endüstrisinde,
  • Yer altı su kaynaklarının arıtılmasında,
  • Ters ozmoz ön arıtma işlemi olarak ve
  • Yüzey sularının arıtılmasında kullanılmaktadır.

 

Kum Filtre Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuz suyu ve çeşitli kullanım sularının arıtılmasında tercih edilen kum filtrasyon sistemlerinde filtre seçimi verimli bir kullanım için oldukça önemlidir. Kum filtresinin kaliteli malzemeden üretilmiş olmasının yanı sıra kum katman yüksekliğinin ideal ölçülerde olması gerekmektedir.

Tasarım olarak üst tarafı geniş alt tarafı dar olan filtrelerin suyun akış hızına etki edeceği düşünülerek büyük boya sahip kum filtreleri tercih edilmelidir.

Kum filtresinin içeriğinde bulunan katmanların çok sayıda olması suyun berrak ve tertemiz olmasını sağlar. Kum filtresi seçerken olabildiğinde çok katmanlı olanlar tercih edilmeli böylece endüstriyel alanda oluşabilecek sorunları en aza indirmek söz konusu olabilir.

Kum Filtrasyon Sistemi Fiyatı

Su arıtma sektörüne dair teknolojik gelişmeler hem sistem hem de filtre zenginliği açısından kullanıcılara çok fazla seçenek sunuyor. Fiyat konusunda da ürün çeşitliliği kadar farklı fiyat teklifleri ile de karşılaşmak mümkündür.

Kullanım alanı uygun olan ortamlarda yüksek performansı ile kullanıcı dostu olan kum filtrasyon sistemleri, çoğu kişinin düşük maliyetli ve yararlı olmasından dolayı sıkça tercih ettiği filtreler arasında yer alıyor.

Güvenilir ve kaliteli kum filtrasyon sistemlerinin kurulumunu ve hizmetini veren firmalardan fiyat hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Kum Filtrasyon Nasıl Çalışır?

Suyun kusursuz çalışan bir mekanizma çerçevesinde kum filtresine gönderilmesi ile birlikte sudaki katı partiküllerden temizlenmesi ve arıtılması söz konusu olmaktadır. Kuvars kum gövde ile tasarlanmış olan filtre suda bulunan tüm kum parçalarını tutarak temiz suyun ilgili alana gönderilmesini sağlar.

Çalışma prensibi oldukça kolay ve basit bir tekniğe sahip olduğu için kum filtrasyon sistemleri ekonomik ve avantajlı su arıtıcısı arayışı içinde olanların beklentilerini karşılıyor.

Çözünmemiş yapıda olan sudaki katı maddelerin temizliği için en ideal yöntem olarak kum filtreleri tercih ediliyor. Düzenli aralıklarla kum filtresinin değiştirilmesi ise arıtıcının performansını artırıyor.

Sizlere daha detaylı hizmet ve fiyat bilgisi verebilmemiz adına 0216 661 00 77 – 0532 558 63 09 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.Ara

×