Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Temel ihtiyaçlardan biri olan suyun kaliteli ve içilebilir olması herkes için son derece önemli bir konudur. Evsel su arıtma sistemleri kadar, endüstriyel su arıtma sistemleri de işletmelerin gereksinimleri doğrultusunda sahip oldukları donanımlar arasında yer alıyor.

Endüstri sektörü oldukça geniş kapsamlı olup, gıdadan kimyaya kadar birçok alanda üretim süreçlerinde su en önemli kaynaklardan biri olmaktadır. Filtrelere sahip sistemler sayesinde suyun istenilen değerlere ulaşması mümkün olarak kullanıma sunulmaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Nedir?

Şebeke suyu başta olmak üzere, atık suların geri dönüşüme kazandırılması için endüstriyel su arıtma sistemlerinden yararlanılıyor. Üst düzey teknoloji olanakları kullanılarak geliştirilen sistemler sayesinde suyun arıtılması ve kullanıcıların hizmetine sunulması söz konusu olmaktadır.

Endüstriyel su arıtma sistemleri filtre özellikleri ve teknik bakımdan daha kapsamlı ve yüksek kapasiteli suların arıtılması işlemi için gereklidir. Ekonomik yöntemlerle su arıtma ihtiyacının giderilmesi için ideal olan sistemler, temiz suyun temin edilmesinde işletmelerin zamandan ve bütçeden tasarruf etmelerini sağlamaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Kullanım Alanları

Birçok endüstri sektörü tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılarken, üretim sürecinin önemli bir parçası olan su arıtma sistemleri büyük bir ihtiyacın kapatılmasını sağlıyor. İnsan yaşamını ilgilendiren alanlarda güvenilir teknoloji ve sistemlerin kullanılması yüksek performanslı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Endüstriyel su arıtma sistemleri kullanım alanları başlıca şu şekildedir:

  • Gıda sektöründe,
  • Kimya endüstrisinde,
  • Boya sektöründe,
  • Otomotiv sektöründe,
  • Enerji sektöründe,
  • Demir sanayisinde,
  • Tekstil sanayisinde,
  • Medikal endüstrisinde,
  • İlaç endüstrisinde kullanılmaktadır.

 

Endüstriyel Su Arıtma Sistemi Avantajları

Üretimin yoğun olduğu ortamlarda sıradan su arıtma sistemlerinin tercih edilmesi hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edilememesini kaçınılmaz kılar. Yeni nesil teknolojilerle tasarlanmış olan su arıtıcı cihazların endüstriyel alanlar için uygun nitelikte olması pek çok avantajı da beraberinde getiriyor.

İşletmelerin ve sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan sistemleri elde edilen sonuçların da faydalı ve işe yarar özellikte olmasını sağlıyor. İnsan sağlığına faydalı suyun özelliklerine ekonomik koşullarda ulaşmak için evsel ve endüstriyel su arıtma sistemleri yüksek fayda sağlayan sistemlerdir.

Endüstriyel alandaki ekipmanların dayanıklılığı için kaliteli su arıtma cihazlarının kullanılması çok önemlidir. Sürekli kirli ve arıtılmamış suya maruz kalan cihazların ömürlerinin kısalması yüksek maliyetli üretim sektörü için istenmeyen sonuçlardan biridir.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Fiyatları

Farklı endüstri alanları için çeşitli özelliklere sahip endüstriyel su arıtma sistemleri bulunuyor. Piyasa fiyatı araştırması yaparken, aynı zamanda en kaliteli ve kullanım amacına uygun su arıtma sistemlerinin satın alınması gerekiyor.

Fayda zarar ilişkisini tartarak karar verilmesi birçok açıdan kullanılan endüstriyel su arıtma teknolojilerinden verimli sonuçlar elde edilmesini sağlar. Öncelikle üretim sektörüne ilişkin ihtiyaçların belirlenmesi ve su arıtma cihazından beklentinin doğru belirlenmesi gerekmektedir.

Güvenilir bir firma ile de iletişime geçerek güncel fiyat listesi hakkına bilgi edinilebilir.

Büyük Su Arıtma Sistemleri Fiyatları

Sanayi tipi olarak da bilinen büyük su arıtma sistemleri, yüksek kapasiteli suyun arıtılmasını sağlarken sürekliliğinde mümkün olmasını sağlıyor. Filtrasyon sistemlerinin gelişmiş teknolojilere ev sahipliği yapması sayesinde üretim endüstrilerinde temiz suya ulaşmak mümkün olmaktadır.

İşletmelerdeki üretim sürecine katkısı büyük olan büyük su arıtma cihazları, atık suların geri dönüştürülmesini sağlarken, şebeke sularının da tüm kimyasal maddelerden arındırılmasını sağlıyor.

Kapsamlı teknik özellikleri büyük su arıtma sistemleri fiyatlarının da yüksek olmasına neden oluyor. Kullanım aşamasında kullanıcı dostu niteliğindeki ürünler, sıradan cihazlarla elde edilmesi güç tasarrufun edilmesine katkı sağlıyor.

Fabrika Su Arıtma Sistemleri

Evsel su arıtma cihazlarındaki filtrasyondan daha donanımlı özelliklere sahip olan fabrika su arıtma sistemleri, yüksek kapasiteli üretim gerçekleştiren fabrikaların temiz su ihtiyacını rahatlıkla karşılamaktadır.

Büyük ölçekli fabrikalar işleyiş süreçleri doğrultusunda ihtiyaçlarına yönelik su arıtma sistemlerini tercih ediyor. Böylece uzun vadede elde edilen avantajlar hem zamandan hem de maliyetten kazanç elde edilmesini sağlıyor.

Gün içerisinde yüksek kapasiteli suya ihtiyaç duyan fabrikalar hem tüm çalışanların hem de su ile temas eden makinelerin dayanıklılığı için ideal su arıtma teknolojilerini hizmete sunuyor.

Farklı model ve özelliklere ev sahipliği yapan su arıtıcılar, filtrasyon sistemi, kapasitesi ve suyun nelerden arındırıldığı gibi noktalarda kullanıcıların beklentilerini karşılamaktadır.

Endüstriyel Su Arıtma Fiyatları

Kullanım alanı yaygın olan endüstriyel su arıtma sistemlerinin fiyatları çoğu kullanıcının yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor. Kullanım alanları profesyonel uygulama alanları olduğu için bu tür su arıtma sistemlerinin fiyatları avantajları ile doğru orantılıdır.

Fiyat tekliflerini sunan su arıtma firmalarından detaylı bilgi alarak su arıtma konusundaki gereksinimler en iyi şekilde giderilebilir.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Endüstriyel alanında kullanılan suların içerisinde pek çok zararlı iyon ve kimyasal bulunuyor. Suyun işlevsel hale gelmesi için gerekli arıtma görevini gerçekleştiren endüstriyel su arıtma sistemlerinin çalışma prensibi gelişmiş filtrasyon teknolojilerine dayanmaktadır.

Suyun filtreler aracılığı ile süzgeçten geçirilmesini sağlayan sistemler her alanda temiz ve güvenli suyun temin edilmesini sağlıyor.

Sanayi Tipi Su Arıtma Sistemleri

Sanayi tipi su arıtma sistemleri, işletmelerde ve büyük ölçekli olarak üretim yapan noktalarda kullanılan su arıtma sistemleridir. Büyük tesis ve işyerlerinde kullanılan bu sistemler çok daha fazla suyu işleme olanağı ve gelişmişliğidir. Ayrıca bu sistemlerin işleyişi çok daha karışık, daha detaylı olmakla beraber farklı kurulum çeşitleri ve çalışma sistemlerine göre çeşitlendirilebilmektedir.

Büyük su arıtma sistemleri fiyatları kullanım amaçlarına göre değişir. Özellikle oldukça büyük noktalarda, sanayi bölgesinde ya da birçok insanın içme suyu ihtiyaçlarının karşılanması gerekirse tasarruf sağlanır.

Sanayi tipi su arıtma sistemleri, ters ozmos sistemleri ev çeşitlerine göre oldukça büyük ve fazla alan kaplar. Teknik ekibimizin sisteme yönelik ihtiyaçları olduğu ile ilgili size daima destek sağlayacaktır.

Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazı

Sanayi tipi su arıtma cihazı, restoran, orta büyük ölçekli şirketler ve fabrika gibi yerlerde kullanılmak üzere üretilen arıtma cihazlarıdır. Bu açıdan işletmeler için oldukça karlı bir çözümdür. Sanayi tipi su arıtma cihazı her işletmeye tavsiye edilecek bir sistemdir. Bu gibi işletmeler için yapılacak en iyi yatırım harcaması bu cihazlar size su tasarrufu açısından sınırsız olarak tasarruf sağlar. Ayrıca çalışanların, kullanılan cihazların ve müşterilerin tüketmiş olduğu suyu rahatlıkla onlara sunmanızı sağlar.

Kaliteli ve lezzetli su kullanılarak ürünlerin, cihazların ve çalışanların sağlıklarını öncelikli olarak tuttuğunuzu gösterebilmek için uygun ve bütçe dostu sistemlerden sizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şirketin bütçesi ve geleceğine yönelik edinilmesi gerekli cihazlardan biri olan cihazlarla siz de ilk adımları atabilirsiniz.

Sanayi Tipi Su Arıtma Filtresi

Arıtma cihazlarında kullanılan filtrelere su filtresi veya su filtresi denmektedir. Filtrelerin üretiminden bakım aşamasına kadar tüm işlemler başarılı olarak gerçekleştirilmektedir. Su arıtma filtresi ele alındığında membran filtre ile ilgili de detaylı bilgilere sahip olunmalıdır.

Membran filtreler, su arıtma cihazlarındaki atık suyunu filtreleyen ve tüketilir duruma getiren filtre çeşididir. İçeriğinde olan sistem ile partikül, bakteri ve tortu gibi kalıntıların giderilmesini sağlayarak temiz suya ulaşımını sağlamaktadır. Evsel veya sanayiye yönelik su arıtma sistemlerinde seçilen su filtresi ile ağır metal iyonları veya fosfor tarzı suda çözünmekte olan maddeler yok edilmektedir.

Su arıtma cihazlarında yer alan filtrelerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özelliklerle birlikte yeni avantajlarda gelmektedir. Gözeneklerin boyu ufaldıkça filtrelerin etkisi de artış sağlayacaktır.

Sanayi Tipi Su Filtresi

Sanayi tipi su filtresi, musluk suyunu içme suyuna dönüştürmek için arıtma cihazlarda kullanılan süzgeçlerdir. Marka ve modele göre değişiklik ile birlikte, arıtma cihazları farklı filtre sayılarına sahiptir. Bu filtrelerin her bir tanesi ayrı amaca hizmet etmektedir.

İlk filtreler suyun içerisinde yer alan kir, çamur, kum gibi toksikleri ayrıştırılmasını sağlarken son filtreler suya tadını veren ve mineral kalitesi de artıran filtrelerdir. Su ne kadar fazla filtreden geçecek olursa o kadar kaliteli duruma gelir. Cihazlarda yer alan filtreler, kaliteli suyun size ulaşmasını sağlamaktadır. Ancak bu filtrelerinde ömrü vardır ve sanayi tipi su filtresi belirli dönemlerde değiştirilmelidir.

Örnek olarak, sediment filtre ve karbon filtreler 6 ayda 1 defa, post mineralize karbon filtreler yılda 1 defa, membran filtre de en çok 2 yılda 1 kez değiştirilmelidir. Filtrelerin değişim sıklığı, sahip olunan ürüne veya olduğunuz bölgedeki su özelliğine göre de farklılık gösterebilir.

İşyeri Tipi Su Arıtma Cihazı

İşyeri ve ofis tipi su arıtma cihazının temini için endüstriyel mutfak ürünleri satışını gerçekleştiren mağazalardan destek alınabilmektedir. İşyerleri ve ofisler için tasarlanmış su arıtma cihazları işyerlerindeki çalışan sayılarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

İşyeri tipi su arıtma cihazı fiyatları arıtmanın özelliklerine göre belirlenmektedir. Ufak boyutlu işyeri ve ofis tipi olan arıtıcı cihazların fiyatı en az seviyededir. İşyerleri gibi ortamlarda kullanılacak su arıtıcılar bazen masaüstü şeklinde pratik olarak kullanım sağlar. Fakat çok işyeri ve ofislerde büyük boyutlu sebil sisteminde olan su artıma cihaz kullanımı yapılmalıdır.

Endüstriyel ve sanayi sektöründe üretilen işyeri tipi su arıtma cihazı sistemleri şebeke, içme veya musluk suyu için bulunan bakterinin oluşmasına engel olmak için ofis gibi su arıtma cihazı kullanımı gerçekleştirilmelidir.

Sanayi Tipi Su Arıtma Sistemi Fiyatları

Sanayi tipi su arıtma sistemi fiyatları işletmelerin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Arıtılacak su miktarı, günlük su ihtiyacı ve diğer erkenler fiyatlar da etkili olan konulardır. İhtiyaçlar arttıkça fiyatlar da artar.

İşletmeye özel fiyatlar ile teklif alabilmek için bizimle iletişim sağlayabilirsiniz. İşyeri tipi su arıtma ürünleri, günlük içme suyuna ihtiyacı olan işyerlerinin en fazla tercih ettiği üründür. Geniş servis ağıyla, garantili ve yerinde kurulum olanaklarıyla ürünleri kolaylıkla satın alabilir ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Sanayi tipi su arıtma sistemi denilmesinin sebebi büyük seviyelerdeki su ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Bu cihazlardaki filtreler normal ev ürünlerine göre oldukça gelişmiş ve çok büyüktür. Siz de arıtma sistemleri ihtiyacınız için bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Teklif formunu doldurarak teklif isteyebilirsiniz. En kısa süre içerisinde teklifinizi hazırlayıp tarafınıza göndereceğiz.

Ara

×