Torba Filtrasyon Sistemleri

Torba Filtrasyon Sistemleri

Dünya çapında kullanım alanına sahip olan torba filtrasyon sistemleri, paslanmaz çelik malzeme kalitesi ile kullanımda dayanıklılık sağlıyor. Hijyenik suyun temini için endüstriyel su arıtma sistemleri, sağlıklı ve kaliteli suyun sürekliliğini sağlamaktadır. Böylece hayati öneme sahip suyun en verimli halinden birçok alanda yararlanmak mümkün oluyor.

PP malzemeden üretilmiş olmasının yanı sıra filtre mekanizmasında bulunan torbalar, sudaki tüm istenmeyen atık maddelerin filtre kısmında birikmesini sağlıyor. Süzgeç özelliği taşıyan filtreler yüksek kapasiteli temiz su üretimi ile endüstriyel alanda yüksek performans elde edilmesini sağlamaktadır.

Torba Filtre Sistemi Nedir?

Tüm sıvıların arıtılmasında öncelikli tercih edilen torba filtrasyon sistemleri hem ekonomik hem de kullanışlılık seviyesi yüksek teknolojilerden biridir. İç mekanizmasında her türlü sıvının filtrasyonunu sağlayacak filtre donanımına sahip olan mekanizma, suyun istenen kaliteye ulaşmasına aracılık ediyor.

Silindirik tüple biçiminde tasarlanmış olan torba filtreler, suyun filtrelerden geçişi esnasında içeriğindeki tüm organik ve kimyasalların temizlenmesi işlevini görüyor. Yarı geçirgen özelliği sayesinde 200 mikrona kadar su arıtma verimliliği elde edilmesini sağlamaktadır.

Torba Filtre Kullanım Alanları

Suyun önemli olmadığı alan sayısı yok denecek kadar olduğu için filtrasyon sistemleri de sürekli olarak yenilenen teknolojileri ile kullanıcıların beklentilerine sunuluyor. Su ve diğer sıvıların filtre edilerek kullanılabilir duruma gelmesinde önemli aşamalardan olan arıtıcılar, birçok endüstri sektörünün nabzını tutuyor denebilir.

Bu doğrultuda torba filtre kullanım alanları şu şekildedir:

  • Süt endüstrisinde,
  • Kümes hayvanları endüstrisinde,
  • İçme suyu arıtımında,
  • Denizcilik sektöründe,
  • Gıda endüstrisinde,
  • Gaz arıtma çalışmalarında ve
  • Kâğıt hamuru sanayisinde kullanılmaktadır.

 

Torba Filtre İmalatı

Gözenekli torba filtreler, su ve birçok sıvının filtrasyon sürecinin başarıyla sürdürülmesini sağlayan su arıtma filtreleridir. Paslanmaz çelik kaplar içerisine uyumlu olarak imal edilen torba filtreler, suyun sterilizasyonunu ve diğer sıvıların renk değişimi gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Kurulumu, bakımı ve kullanımının basit olmasından dolayı sıkça tercih edilmekte ve geniş çapta torba filtrasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. En önemli özelliklerinden biri de ters ozmoz ve ultrafiltrasyon teknolojilerini destekleyici ön filtreleme sistemi olarak kullanılmasıdır.

Torba Filtre Sistemi Fiyatları

İstenilen kapasite sayısına kadar çıkartılan torba fitre sistemleri, taşıdığı özelliklere göre fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Suyun steril hale gelmesini sağlayan donanımlı sistemin en önemli parçalarından olan torba filtreler, içerisine biriktirdiği atıklar sayesinde suyun ideal özelliklere sahip olmasını sağlıyor.

Torba filtreler sadece su arıtma sistemlerinde değil birçok sektörde daha kullanılan malzemeler oluyor. Havanın ve suyun temizlenmesi ve sağlığa uygun hale gelmesinde filtrasyon sistemlerinin önemi büyüktür. Mutlaka belirli aralıklarla filtre değişimini sağlamak uzun yıllar sorunsuz kullanım rahatlığı sağlayacaktır.

Torba Filtre Sistemi Nasıl Çalışır?

Paslanmaz çelik gövde malzeme kullanılarak üretilen torba filtre sistemleri, filtrelenmek istenen tüm sıvıların torba süzgeçlerden geçirilmesi ile işlem tamamlanır.

Akış halindeki sıvıların torba filtreye yönlendirmeleri sonucunda sudaki tüm kir ve bakterilerin filtre içinde kalarak temiz suyun çıkışı sağlanmaktadır. Kir, pas ve kum tutucu özellikteki torba filtreler uzun ömürlü kullanım imkanı ile kullanıcıların birçok açıdan fayda görmelerini sağlıyor.

Su ve diğer gıda maddesi sıvıların rengini ve tadını bozan tüm kimyasal ve fiziki maddelerin arıtılması için torba filtrasyon sistemi uygun maliyetli ve kullanıcı dostudur. Teknik özellikleri bakımından sızdırmazlığı yüksek filtreler tüm sıvıların ideal biçimde arıtılmasına katkı sağlıyor.

Gelişen su arıtma teknolojileri ile birlikte yüksek performans sağlayan filtrasyon sistemleri, temiz su ve gıdaya ulaşma konusunda bireysel ve endüstriyel çabalara olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

Sizlere daha detaylı hizmet ve fiyat bilgisi verebilmemiz adına 0216 661 00 77 – 0532 558 63 09 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.Ara

×